top of page

Hakkımızda

Ankara Diksiyon Bizi Tanı
Yenilik, değişim gerektirir

Tolga BARE tarafından 2018 yılında kurulan Ankara Diksiyon, 
Butik, uygulanabilir, verimli ve çağdaş bir eğitim anlayışı ile danışmanlık hizmeti vermeyi ve bu doğrultuda gerek yapı; gerekse içerik oluşturmakta son derece titiz davranan Eğitim Danışmanlık Şirketidir. 

Madem bilgimize güveniyoruz...

Paylaşıldıkça artacağına da ilk günden bu yana inanıyoruz... Kendi bilgimizle sınırlandırmamaya karar verdik. Bu sebeple de; tüm Diksiyon Eğitmenlerine açık şekilde, kaynak sayfamızı oluşturduk. Kursiyerlerimiz, site üyelerimiz veya konuya ilgi duyan herkes için bir Diksiyon Kütüphanesi oluşturmaya devam ediyoruz. Bu sayede; kahveyi yabancı kelimelerle sipariş etmek noktasına gelen ülkemizde, bir yerlerde toplumsal dil belleğini korumayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz.

Güncel içerik ve egzersizler içeren çalışmalardan faydalanabilir, kurs programlarımızdan birine katılabilir veya üyelik sistemi ile gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

GRUPLARIMIZ

EĞİTMENLERİMİZ

TRT Seslendirme Sanatçısı Tolga BARE Liderliğinde gerçekleştirilen Diksiyon çalışmalarımızda; alanında en az 10 yıllık deneyime sahip eğitmenlerle çalışıyoruz. Her bir eğitmenimizin Konservatuvar veya TRT kökenli olması, eğitim kalitesini korumak ve arttırmak adına başlıca şartımız. 

Diksiyon, rehber eşliğinde beceri geliştirilen özel bir çalışmadır. Bu konuda, hazır videolar giderek artıyor. Tek emek ile ardı ardına gelir hedefindeki bu videoların içerikleriden beklenen faydayı sağlayamayacağınızı hatırlatmak isteriz. Bu içerikler size bilgi verir. Beceri değil. 

DİKSİYON

Butik sınıf anlayışı ile her biri en fazla 6 kişiden oluşan gruplarla; Türkçe'nin konuşma kurallarına ve uygulamalarına hakim olacağınız 5 Haftalık bir program sizi bekliyor. İçeriği her daim güncel programımıza katılın.

KİŞİSEL - KURUMSAL GELİŞİM

Etkili Sunum Teknikleri, İletişim Teknikleri, Yönetici Farkındalık Programı, Bireysel Danışmanlık, Heyecan ve Stres, Medya Önü İletişim Teknikleri, Kişisel ve Kurumsal Farkındalık, Eğiticinin Eğitimi Programlarında ankaradiksiyon.com'dan hizmet alabilirsiniz. 

KAYNAKLAR

TRT

Türk Dil Kurumu (TDK)

Devlet Tiyatroları 

Dil Derneği Sözlüğü 

Divanü Lugat-it-Türk

Kubbealtı Sözlüğü 
Konservatuvarlar
Bilimsel Araştırma Yayın ve Yayımları 

bottom of page